شنبه، 16 آذر 1398

Saturday December 07, 2019

روابط عمومی وزارت علوم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و پژوهشی می شود.
اصل مورد تاکید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم ورود به حریم شخصی افراد است

Card image cap

اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واکنش به برخی بحث های مطرح شده در خصوص تغییرات جدید در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعلام کرد: اصل مورد تاکید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم ورود به حریم شخصی افراد است.

به گزارش خبرگزاری دانشگاه شهرکرد؛ به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و پژوهشی می شود.

با توجه به برخی بحث های مطرح شده در فضای مجازی در خصوص تغییرات جدید آیین نامه انضباطی دانشجویان به اطلاع می رساند:

بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برخی اصلاحات حداقلی در آیین نامه انضباطی دانشجویان - که بیش از ۲۰ سال از تصویب آن گذشته است - مطرح می شود که شامل تخلفات حرفه ای وتخلفات پژوهشی و برخی اصلاحات عبارتی با توجه به گذشت زمان است.

این اصلاحات به تصویب شورای اسلامی شدن دانشگاه ها رسیده ولی هنوز ابلاغ نشده است، زیرا برای ابلاغ باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

جزییات این تخلفات در شیوه نامه مرتبط خواهد آمد که یکی از اصول مورد توجه در تدوین این شیوه نامه، "عدم ورود به حریم شخصی دانشجویان" است.

شایان ذکر است که در خصوص فضای مجازی تغییر خاصی پیش بینی نشده و در حال حاضر نیز شوراهای انضباطی در دانشگاه ها به تخلفات آشکار در فضای مجازی که شاکی خصوصی داشته باشد، ورود پیدا می کنند و این، موضوع جدیدی نیست.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دانشگاه شهرکرد در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

لطفا نظرتان را بنویسید
بربحث ترین اخبار