شنبه، 3 اسفند 1398

Saturday February 22, 2020

جشن بزرگداشت 16 آذر روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی و ورزشی در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.
تجلیل از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی و ورزشی در دانشگاه شهرکرد

Card image cap

به گزارش خبرگزاری دانشگاه شهرکرد، جشن بزرگداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان برتر علمی، فرهنگی و ورزشی در دانشگاه شهرکرد با حضور دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد، حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهرکرد، جمعی از اعضای هیات رییسه و دانشگاهیان، یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸،  در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

دکتر کریمی ضمن عرض تبریک روز دانشجو، ۱۶ آذر را تجدید خاطره حماسه استبداد ستیزی دانشجویان در ۱۶ آذر سال ۳۲ شمسی در پی شهادت سه دانشجوی دانشگاه تهران، دانست و گفت: به حق ۱۶ آذر یکی از روزهای حائز اهمیت در دانشگاه‌ها و آموزش عالی است که هرساله با برنامه‌هایی در دانشگاه‌ها همراه است.

رییس دانشگاه شهرکرد در ادامه گفت: اهمیت این روز بر کسی پوشیده نیست و این روز اعلام اعتقاد و اعتماد نسلی است که نقش پایه‌ای و اساسی در پیشرفت و آبادانی کشور دارد.

حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی نیز در این در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو این روز را روز بصیرت و تشخیص درست عنوان کرد و گفت: ۷۰ سال پیش زمانی که خبری از آزادی نبود دانشجویانی آمدند و با تقدیم جانشان سرنوشتی برای ما رقم زدند که مایه افتخار ایران اسلامی و تمام آزادی خواهان عالم شد؛ که در این روز بعد از گذشتن ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، جنبش دانشجویی با شور و شعور، آرمان‌گرایی و عدالت‌خواهی، خواستار مطالبات خود از مسئولین است.

 مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گفت دانشجوی با بصیرت از سیاسی‌کاری و سیاسی بازی خسته شده است و امروز این فریادهای که ما از دانشجویان می‌شنویم این است که مسئولین بدانند اگر کوتاهی کنند، قشری وجود دارد که آنها را به چالش می‌کشد و در برابر آنها سکوت نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام دکتر سعید صفی، کلید برون‌رفت از مشکلات اساس کشور را دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: قطعاً اگر خواستیم از مشکلات بیرون برویم باید به دانشگاه برگردیم، باوجود دانشجویانی که در همه عرصه‌ها چه علمی و چه فرهنگی سرآمد می‌باشند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گفت: با توجه به فرموده امام خمینی (ره) اگر دانشگاه‌ها خالی از متخصص شوند اجانب نسبت به دانشگاه طمع می‌کنند گفت: باید جوانان پرانگیزه و انقلابی در همه دانشگاه‌ها کار را به دوش بگیرند.

 گفتنی است در این مراسم نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی مطالبات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و از استاندار و رییس دانشگاه شهرکرد درخواست رسیدگی داشتند. در پایان از دانشجو برتر علمی، فرهنگی تجلیل شد.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری دانشگاه شهرکرد در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

لطفا نظرتان را بنویسید
بربحث ترین اخبار